Kalan Süre

Haberler

Mobilya Sektörü Mobilyanın Başkenti Ankara'da Buluşuyor

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. ve Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından Ankara’da organize edilecek Ankara Mobilya Fuarı, Türkiye’nin önde gelen mobilya firmalarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Mobilya sektörünün en büyük uluslararası fuarı olan CNR İMOB İstanbul’u Ankara’ya taşıyoruz. ATO Congresium’da 20.000 m2 alanda düzenlenecek olan fuarla Türkiye ve Ankara’yı mobilya sektöründe dünyaya duyurmaya hedefliyoruz.

Mobilya, günlük yaşamın her alanında yer edinen, bireyin veya toplumun refahını sağlayan, yaşama yönelik, sosyal ve kültürel gereksinimlere hizmette bulunan, insan yaşam kalitesini doğrudan etkileyen, herkesin kullandığı ve ihtiyacı olduğu, insan yaşamında en etkili tek üründür. Kentsel dönüşüm projeleri, nüfus artışı, yükselen hayat standardı ve sektörün ihracat değerinin artması ile mobilyaya olan talep gün geçtikçe artmakta ve bu da doğrudan mobilya sektörünü etki etmektedir.

Mobilya endüstrisi, girişimci ve sürekli yeni pazarlar keşfeden yapısı sayesinde son 10 yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında da 13'üncü sıraya yükseldi. İSO Mobilya İmalatı Sektör Raporu’na göre mobilya sektörünün 2005 yılında 715 milyon dolar olan ihracatı 2013 yılında 2,2 milyar dolara çıktı, toplam ihracat içindeki payı yüzde 1,47’ye yükseldi.